Skip to content →

Bio

O mnie

Cześć, mam na imię Magda i kocham psy!

Kynologia to moja największa pasja, w którą inwestuję większość swoich pieniędzy i cały swój wolny czas. Na życie zarabiam w sposób niezwiązany ze zwierzętami.

Członkiem i hodowcą Związku Kynologicznego w Polsce jestem od 2017 roku. Cały czas poszukuję nowej wiedzy na temat hodowli. Ukończyłam Kurs dla hodowców psów rasowych, organizowany przez ZKwP.

Od pierwszych dni posiadania psa zajmuję się szkoleniem, co doprowadziło do uzyskania dyplomu behawiorysty. Stosuję wyłącznie pozytywne, nowoczesne i etyczne sposoby pracy z psami. Uczę się także od zagranicznych trenerów, między innymi brałam udział w webinarze Jo-Rosie Haffenden o lęku separacyjnym (Raise your separation anxiety game).

Hodowla

Z Ziemi Czarnej to przydomek zarejestrowany w Związku Kynologicznym w Polsce, jedynym krajowym stowarzyszeniu, którego rodowody są uznawane przez FCI. Moją misją była początkowa hodowla zdrowych genetycznie psów pasterskich z doskonałym charakterem i potencjałem do pracy. Później zainteresowałam się także rasami ozdobnymi.

Owczarek czeski (chodský pes) pojawił się w moim domu w 2017 i od razu pokochałam tę rasę za jej energię, chęć do pracy z człowiekiem i zaskakująco dobre popędy obronne.

W 2020 szukałam mniejszego psa i w ten sposób praski ratler (pražský krysařík) dołączył do stada. Ta mała, aktywna i radosna rasa ma szczególne miejsce w moim sercu.

Sporty kynologiczne

Od 2017 trenuję IGP w klubie sportowym Marka Fryca. Na początku mojej przygody z tym sportem odbyłam warsztaty z czołowymi zawodnikami w Polsce – Mają Dobrzyńską i Patrykiem Krajewskim.

Od 2018 na wystawach jestem handlerem dla swoich psów. Poważne zaangażowanie w ten rodzaj szkolenia zawdzięczam lekcji handlingu w psiej szkole Everest.

Byłam członkiem K9 SAR i w latach 2018 – 2019 zajmowałam się ratownictwem jako przewodnik psa, nawigator i pozorant. W 2018 trenowałam strategie poszukiwawcze z GOPR Beskidy.

W 2020 zaangażowałam się w nosework i brałam udział w webinarze Nosework – podstawy organizowanym przez Agatę Taraszkiewicz, Mistrzynię Polskiej Ligii Nosework 2019.

Blog

W polskiej psiej blogosferze zawsze brakowało mi merytorycznych blogów, które zawierałyby rzetelne i wiarygodne informacje. Większość autorów skupia się niestety na promowaniu własnych teorii, często opartych na doświadczeniu z pierwszym i jedynym psem.

Dlatego od 2020 roku prowadzę na tej stronie blog, jakiego nie mogłam sama znaleźć – rozwiewam częste wątpliwości początkujących właścicieli, piszę o zdrowiu i odżywianiu, poruszam tematy związane z codziennością z psem i przybliżam czytelnikom świat hodowców.

Przyjaciele

 

Remove the row

Column: 1

 

Organizacje

Column: 2

 

Szkolenie

Column: 3

 

Kluby Hodowców

 

Column: 4

 

Weterynarze