Pomiń zawartość →

Szczeniaki

Miot B – jesień / zima 2022

Planujemy kolejny miot praskich ratlerów w hodowli. Szczenięta najprawdopodobniej będą do odbioru pod koniec roku.

Zakup psa krok po kroku

Za pomocą formularza zapisz się na listę oczekujących.

Skontaktuję się z Tobą po narodzinach miotu.

Po narodzinach psiaków ustalimy termin odbioru.

Na miejscu poznasz hodowlę oraz swojego nowego przyjaciela.

Jak kupić psa?

Szukam dla maluchów kochających i świadomych domów. Nie wymagam willi z ogrodem, rzucenia pracy zawodowej ani znajomości w kynologicznym światku. Chcę jednak, żeby osoby, którym wydam szczenięta, potrafiły zapewnić im szczęśliwe, spełnione, psie życie.

Nie wysyłam szczeniąt. Zgodnie z polskim prawem, sprzedaż szczenięcia musi mieć miejsce na terenie hodowli, dlatego wymagam osobistego odbioru. Chcę również, żeby kupujący szczenię miał szansę je poznać i zdecydować na miejscu, czy psiak mu odpowiada.

Natomiast przygotowuję szczenię do wyjazdu za granicę, to znaczy zapewniam paszport, wszystkie wymagane szczepienia i odrobaczenia. Gwarantuję że bez problemu przewieziesz pieska przez granicę, o ile dasz mi znać że masz takie plany i potrzebujesz odpowiednich dokumentów. Uwaga! Nie sprzedaję szczeniąt na teren Rosji i Białorusi!

Nie pobieram zaliczek ani zadatków. Z osobami zapisanymi na listę oczekujących kontaktują się po narodzinach miotu. Jeżeli potwierdzę, że urodziło się ich wystarczająco dużo i dostaniesz ode mnie wymarzonego pieska – to ten piesek będzie na Ciebie czekał. Umówimy się na konkretną datę odbioru i wtedy podejmiesz ostateczną decyzję… nie jest moją intencją zmuszanie kogokolwiek do zakupu psa, dlatego liczę na Twoją przemyślaną decyzję i odpowiedzialność. Jedna uwaga – jeżeli nie pojawisz się w umówionym terminie, rezerwacja przepadnie.

Szczenięta wydaję do nowych domów najwcześniej w wieku 10 tygodni. Są wówczas dwukrotnie zaszczepione na choroby wirusowe, odrobaczone stosownie do wieku i od razu można wychodzić z nimi na spacery. Z moich doświadczeń wynika, że takie szczeniaki lepiej znoszą zmianę domu niż te wydawane wcześniej, bo są już po pierwszym tak zwanym okresie lękowym. Jednocześnie nowy opiekun ma jeszcze dużo czasu na niezbędną socjalizację i habituację nowego towarzysza.

W ramach wyprawki otrzymasz ode mnie:

  • umowę,
  • metrykę,
  • książeczkę zdrowia,
  • zapas karmy, którą do tej pory jadły szczeniaczki,
  • zabawkę pachnącą mamą,
  • szelki lub obrożę i smycz, do których pieski są przyzwyczajone,
  • poradnik opieki nad nowym domownikiem.

Po zakupie szczenięcia z mojej hodowli zawsze możesz liczyć na pomoc. Odpowiem na każde pytanie, odbiorę telefon, doradzę, a w razie konieczności przyjmę psiaka z powrotem do siebie. Będzie mi również bardzo miło, jeżeli od czasu do czasu dasz mi znać jak miewa się maluch!